пријатељски меч у шангају

Кина – Србија 0:2, играли Милинковић, Љајић и Живковић!

450

Стадион: Тијанже. Судија: Перера, Стрелци: 0:1 Љајић у 20. минуту, 0:2 Митровић у 69.

Кина: Жанг, Фенг, Ву, Хао, Јан, Женг, Ли, Гао (Ванг 67), Јин, Ју (од 46. Жи), Жао Јухо

Србија: Стојковић (од 46. Рајковић), Рукавина, Ивановић (од 73. Вељковић), Тошић, Обрадовић, Гудељ, Милинковић-Савић, Тадић, Љајић, Костић (од 60 Живковић), Митровић

Искусни Александар Коларов није почео овај меч, на његовој позицији играо је Иван Обрадовић. Заиграо је коначно Милинковић Савић, у тиму је био и Љајић, а у последњих пола сата играо је и Живковић. Екипу је водио Младен Крстајић, а на трибинама је био Драган Стојковић Пикси, са којим ФСС преговара о ангажовању за селектора.

Није било већих узбуђења на старту утакмице, играло се на средини терена уз много грешака са обје стране.

Србија је повела у 20. минуту. После правог „билијара“ у казненом простору Кине, лопта је стигла до Љајића који је прецизним ударцем стигао до свог четвртог гола у дресу „орлова“ – 0:1.

Србија је и после гола наставила да напада. Контролисали су „орлови“ игру, а лопта је константно кружила око казненог простора ривала.

Пробудили су се Кинези у другој половини провг полувремена, били су у налету, и имали неколико опасних шутева са веће даљине на Стојковићев гол.

На почетку другог полувремена, Крстајић је одлучио да промијени голмана, па је умјесто Стојковића међу стативе стао Рајковић. И већ у 49. минуту Рајковић је сачувао Србију! Одлично је истрчао српски млади чувар мреже и на вријеме ушао у шут ривалу. У 51. минуту кинески нападач Ву је још једном имао добру шансу, испала је наша одбрана, али је Рајковић још једном био на мјесту.

У 56. минуту Кина је имала „зицер“, Жи је био сам пред Рајковићем, али је наш голман још једном био на висини задатка.

Прилику да заигра у 60. минуту добио је Андрија Живковић. Он је замијенио Костића који је био очекивано лош.

У 69. минуту, Живковић је одлично упослио Митровића, који се „поклонио“ и лагано затресао мрежу – 0:2.

Три минута касније, Ивановић је изашао а прилику је добио још један дебитант Вељковић.

Све у свему, исподпросјечна фудбалска представа, а видио се неки напредак у игри Србије.

За четири дана, Србија гостује Јужној Кореји.