закон по мјери парламентараца

Ево који бивши посланици живе од народних пара!

1557

Бивши посланици ДПС-а Вељко Зарубица, Вук Роћен и Маида Бешлић траже од Скупштине да им се одобри продужење права на накнаду по престанку функције на још годину дана, а из Скупштине је ,,Дану“ саопштено да су у процедури њихови захтјеви за продужење тог права.

Исти захтјев је поднио и бивши посланик ДФ-а Радојица Живковић али је његов захтјев већ одбијен.

Скупштинска служба за односе са јавношћу доставила је ,,Дану“ податке према којима тренутно право на накнаду зараде по престанку функције користи 26 бивших посланика. То су: Јасмин Сутовић, Рифат Растодер, Хуснија Шабовић, Никола Гегај, Изет Бралић, Решид Адровић, Радован Обрадовић, Вук Роћен, Слободан Крушо Радовић, Вељко Зарубица, Радојица Живковић, Владислав Бојовић, Новица Станић, Невен Гошовић, Снежана Јоница, Данко Шаранчић, Радосав Нишавић, Велизар Калуђеровић, Обрад Гојковић, Младен Бојанић, Горан Тупоња, Зоран Миљанић, Данијела Данка Марковић, Маида Бешлић, Милош Конатар, Наташа Јеврић.

По закону који су посланици ,,скројили“ за себе, бивши парламентарци имају право да примају плату из државног буџета годину дана по престанку функције.